EDU Esports

portfolio

rebranding

EDU

Dwa projekty turniejów esportowych dla uczniów i studentów, które potrzebowały ujednolicenia swojego wizerunku. Poprzednich identyfikacji wizualnych nie można było ze sobą skojarzyć, celem było połączenie brandów.

EDU Esports to największe w Polsce akademickie i międzyszkolne rozgrywki w gry takie jak League of Legends i Counter Strike.

Głównym motywem i kształtem znaków jest tarcza nawiązująca do klasycznej heraldyki, ale w tym przypadku szczególnie do plakietek, które identyfikują szkoły w Polsce już od pierwszej połowy XX w. Tarcze kojarzone są również z uczelniami wyższymi, co prawda nie do końca z polskimi placówkami, jednak przez wpływ amerykanizacji zadomowiły się również w naszej świadomości.

Tarcze pojawiają się również często w przypadku współzawodnictwa czy to sportowego, czy tak jak tutaj esportowego.

Ujednolicenie będące głównym punktem rebrandingu polega na liniach kreujących tarcze oraz zawierające w sobie wariacje litery E. W przypadku uczelni bardziej dosłowne i stonowane odpowiadające powadze podmiotów, jakimi są szkoły wyższe. Szkoły za to reprezentują bardziej modernistyczną i abstrakcyjną formę, która nawiązuje do jeszcze młodszych grup. Kolorystyka odwołuje się do wcześniejszych identyfikacji obu produktów.

narzędzia

illustrator_color